niedziela, 7 sierpnia 2016

7 zasad savoir-vivre na plaży

Lato w pełni. Myślę, że warto odświeżyć sobie zasady zachowywania się na plaży:

1. Parawan służy do tego, aby osłonić się od wiatru z tej strony, z której on wieje, a nie do tego, aby ogrodzić sobie na plaży prywatny ogródek.

2. Pamiętaj, że ludzie chodzą na plażę również po to, aby posłuchać szumu fal. Nie włączaj zatem radia i nie rozmawiaj zbyt głośno, aby sąsiedzi nad morzem mogli odpocząć od hałasu, który przecież mają na co dzień.

3. Strój kąpielowy nie powinien być zbyt skąpy, ponieważ wygląd człowieka z klasą nie powinien być wulgarny. Okazywanie sobie przesadnej czułości na plaży też nie jest w dobrym tonie.

4. Jeśli już koniecznie musisz zapalić papierosa, oddal się w ustronne miejsce, aby zapach dymu nie nękał sąsiadów. Nie urządzaj grilla na plaży - twoim sąsiadom może przeszkadzać zarówno dym jak i zapach pieczonego mięsiwa.

5. Zadbaj, aby biegające dzieci lub czworonożny pupil, nie były kłopotliwe dla innych, np. nie obsypywały piaskiem innych.

6. Śmieci zabieramy ze sobą. Po zwinięciu koca i zebraniu rzeczy jeszcze raz zerknij na miejsce plażowania, aby sprawdzić, czy nie pozostawiliśmy przypadkiem po sobie jakichś śmieci.

7. Spożywanie alkoholu na plaży nie jest w dobrym tonie. Jeśli masz ochotę na kufel piwa, załóż jakiś strój i wstąp do pobliskiego baru.

A was, co takiego irytuje w zachowaniu innych na plaży?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz